Latvijas-Igaunijas
Tiešraide
Basketbola Līga
Izvēlne

“Ogre” turpina bez zaudējumiem, pārliecinošas uzvaras “Ventspilij” un jūrmalniekiem

12.10.2019

Pafbet Latvijas – Igaunijas Basketbola līgas turnīrā sestdien, 12. oktobrī, trešās uzvaru izcīnīja BK “Ogre” (81:73 pār “AVIS Utilitas Rapla”) un BK “Ventspils” (107:72 pār “Valmiera Glass VIA”), otro – “Jūrmala/Betsafe” (93:57 pār “TalTech”). Svētdien, 13. oktobrī, plkst.14 BK “Liepāja” – “Valka/Valga”, plkst.17:30 “Latvijas Universitāte” – “Tartu Ulikool”.

BK “Ogre” (3-0) – “AVIS Utilitas Rapla” (3-1) 81:73 (25:24, 46:41, 63:55)

Vēl nezaudējušo komandu duelis attaisnoja cerības uz intrigu visā mača garumā.

Pirmā puslaika beigās “Ogre panāca 6-7 punktu pārsvaru, ko vaigu sviedros izdevās nosargāt visa otrā puslaika garumā.

Mājiniekiem daudz mazāk kļūdu (7-13) un vairāk precīzu tālmetienu (12/31 – 10/23).

Pa 17 punktiem Kārlim Apsītim (to skaitā svarīgi trīspunktnieki galotnē) un Džeimsam Beitmonam (arī 6 rezultatīvas piespēles, 10 – Jānim Pozņakam.

Raplas komandai 17 punktus guva Devons Viljamss, pa 15 – Monte Glenns (8 atlēkušās) un Raits Lāne (9 atl.).

“Jūrmala/Betsafe” (2-1) – “TalTech” (0-2) 93:57 (27:19, 49:31, 72:46)

Pirmajā ceturtdaļā relatīvo līdzsvaru laukumā izjauca mājinieku kapteiņa Uģa Pinetes pieci precīzie tālmetieni. Turpinājumā igauņiem aizvien retāk izdevās pārvarēt “Jūrmala/Betsafe” agresīvo aizsardzību. Jau pirmā puslaika beigās uzvarētāji faktiski jau bija zināmi.

“Jūrmala/Betsafe” divreiz retāk kļūdījās (8-16), precīzi uzbruka no tālienes (trīspunktnieki 13/25 – 4/23) un daudz biežāk tika pie soda metieniem (20/28 – 9/14).

Uzvarētājiem Uģis Pinete guva 22 punktus (3p.6/7), Džordans Grants 13.

BK “Ventspils” (3-1) – “Valmiera Glass VIA” (1-3) 107:72 (18:18, 53:39, 80:52)

Mājinieku pārsvars neradīja šaubas, sākot ar otrā puslaika vidu.

“Ventspilij” milzīgs pārsvars cīņā pie groziem (atlēkušās bumbas 57-32, punkti no soda laukuma 48-28).

Uzvarētājiem Jānis Kaufmanis savas bijušā komandas grozā sameta 19 punktus, eksvalmierietis Jānis Bērziņš – 16+12 atlēkušās bumbas, Ronalds Zaķis 11+9.

Valmieras komandai Ventspilī spēlēt sākušais Roberts Blumbergs guva 15 punktus un izcīnīja 7 bumbas, Klāvs Dubuls 13, Valters Vēveris 12.