Latvijas-Igaunijas
Tiešraide
Basketbola Līga
Izvēlne

Uzvaras Jūrmalai, Ventspilij un “VEF Rīga”, svētdien “Latvijas Universitāte” pret “Ogri”

18.01.2020

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā sestdien, 18. janvārī, “Jūrmala/Betsafe” pārspēja “Valga/Valka” (93:75), BK “Ventspils” – “Liepāja” (109:80), “VEF Rīga” – “Kalev/TLU” (76:70). Svētdien, 19. janvārī, plkst.17:30 Elektrum Olimpiskajā centrā spēlēs “Latvijas Universitāte” – BK “Ogre” (YouTube tiešraide).

“Jūrmala/Betsafe” (10-7) – “Valga/Valka” (1-17) 93:75 (19:22, 36:40, 64:54)

Pirmo puslaiku mazliet labāk un precīzāk aizvadīja “Valga/Valka”, bet uz otro puslaiku “Jūrmala/Betsafe” basketbolisti izgāja ar daudz lielāku enerģiju, nekā visie, īsā laikā panākot izšķirošo pārsvaru.

Mājinieki daudz un samērā precīzi uzbruka no tālienes: trīspunktnieki 16/39 – 7/25, kā arī retāk kļūdījās (9-16).

“Jūrmala/Betsafe” vienībai Uģis Pinete guva 23 punktus (3p. 5/9), Ervīns Jonāts 15, Kristians Šulcs 13.

“Valga/Valka” vienībai Ričards Daniels Vanags guva 16 punktus, Timo Eihfuss 14, Vladimirs Bulatovičs 14.

BK “Ventspils” (13-5) – “Liepāja” (4-15) 109:80 (27:26, 64:38, 86:53)

“Ventspils” visas problēmas atrisināja jau otrajā ceturtdaļā, kurā sagrāva pretiniekus ar 37:12.

Mājiniekiem divreiz vairāk precīzu tālmetienu (16/42 – 8/17) un četrreiz mazāk kļūdu (6-23).

Uzvarētājiem Kristaps Gludītis guva 20 punktus, Raiens Luters 18+9 atl., Māris Gulbis 14, Jānis Bērziņš 14, Veslijs Vašpūns 13.

“Liepājai” Radoslavs Pekovičs guva 21 punktu, Niks Jansons 12, Arnis Ate 12.

“TalTech” (5-13) – “AVIS Utilitas Rapla” (11-7) 90:98 (24:20, 42:42, 66:75)

Pa 24 punktiem guva Jonass Jervelainens (“TalTech”) un Devonts Viljamss (“Rapla”).

“VEF Rīga” (17-1) – “Kalev/TLU” (6-11) 76:70 (13:28, 38:40, 60:55)

Rīdzinieki lēni ieskrējās (13:30 – 12. minūtē), tomēr jau līdz pirmā puslaika beigām gandrīz atjaunoja līdzsvaru. Otrajā puslaikā mājinieki panāca nelielu pārsvaru, ko nervozā cīņā nosargāja līdz spēles beigām,

“VEF Rīga” precīzāk uzbruka no spēles (2p. 20/38 – 13/33, 3p.10/33 – 7/27), toties viesi krietni biežāk tika pie soda metieniem (6/11 – 23/27).

Uzvarētājiem Roberts Stumbris guva 18 punktus, Artūrs Kurucs 13, Kristijans Krajina 12.

Viesiem Karls Johans Lips guva 19 punktus,  Ronalds Makgī 15.

Spēles svētdien, 19. janvārī

Plkst.17 “Tartu Ulikool” (6-9) – Parnu Sadam” (8-10): Delfi.ee

Plkst.17:30 “Latvijas Universitāte” (5-12) – BK “Ogre” (17-1): YouTube

Pirmajā aplī Ogrē mājinieki uzvarēja ar 94:78, izšķirošo pārsvaru iegūstot tikai otrajā puslaikā.

Studentiem janvāra pirmā puse tradicionāli bijis sarežģīts laiks, jo jācīnās arī mācību sesijā. Pēc relatīvi veiksmīgā decembra un jaunā gada sākuma (3-2), ne Tartu, ne Tallinā pret “Kalev/Cramo” par uzvaru pacīnīties neizdevās. Bet – katrai neveiksmju sērijai reiz pienāk beigas. Stabilākie līdz šim bijuši Renārs Birkāns (11,2) un Kārlis Žunda (10,3).

“Ogre” jauno gadu sākusi ar divām uzvarām un panākums pret studentiem komandai ļaus atkal kļūt par vienīgo līderi. Vienīgā komanda līgā, kas visas spēles sākusi ar vienādu pamatpiecnieku, bet statistikā līderi ir spēlētāji, kuri nāk laukumā uz maiņu. Džeimsam Beitmonam 15,8 punkti, Kasparam Bērziņam 14,7 (7,3 atl.).