Basketbola Līga
Izvēlne

“VEF Rīga” tālmetienu krusa un uzvara pār BK “Ventspils”

15.02.2020

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgas turnīrā sestdien, 15. februārī, “VEF Rīga” otro reizi šosezon pieveica BK “Ventspils” (98:80), bet “Jūrmala/Betsafe” pagarinājumā zaudēja “Tartu Ulikool” (87:88). Svētdien, 16. februārī, plkst.17:30 Elektrum Olimpiskajā centrā “Latvijas Universitāte” spēlēs ar “Valmiera Glass VIA”, bet plkst.19:30 BK “Ogre” izbraukumā Tallinā spēlēs ar “TalTech”.

“VEF Rīga” (21-2) – BK “Ventspils” (18-6) 98:80 (35:25, 55:52, 80:68)

Rīdzinieki turpina cīņu par 1. vietu, “Ventspilij” palikušas vairs tikai teorētiskas izredzes pakāpties augstāk par 4. vietu

“VEF Rīga” spēli sāka agresīvāk un mērķtiecīgāk, nekā pretinieki, pirmās ceturtdaļas beigās panākot ievērojamu pārsvaru (35:22). Otrajā ceturtdaļā ventspilnieki atspēlējās un uz brīdi pat pārņēma vadību (41:42, 51:52), tomēr otrajā puslaikā noteikumus laukumā diktēja “VEF Rīga”. Mājinieku precīzie tālmetieni (līdz ceturtās ceturtdaļas sākumam 12/20, visā spēlē 12/26 – 7/23) un uzvara cīņā pie groziem (39-34) paralizēja pretinieku pretestību.

Abās komandās rezultatīvākie bija valstsvienības basketbolisti. Uzvarētājiem Jānis Blūms guva 25 punktus (3p. 7/10), Artūrs Kurucs 16, Ksavjērs Teimzs 15, Arnolds Helmanis 14+9 atl.

Ventspilniekiem Māris Gulbis guva 25 punktus, Timotijs Šorts 18, Ronalds Zaķis 13.

“Jūrmala/Betsafe” (11-11) – “Tartu Ulikool” (9-13) 87:88 (18:17, 40:41, 57:59, 76:76)

Jūrmalnieki saglabāja pārsvaru divu spēļu summā (80:77).

Aizraujoša divcīņa 45 minūšu garumā, kuras laikā lielāko pārsvaru viesi sasniedza pagarinājuma priekšpēdējā minūtē (81:88), bet gan pamatlaika, gan pagarinājuma pēdējās sekundēs komandas neizmantoja iespējas ar soda metieniem būtiski mainīt spēles sižetu.

Mājinieki krietni retāk kļūdījās (15-24), taču zaudēja cīņā pie groziem (37-43) un slikti meta sodus (27/36 – 23/28).

Jūrmalas komandai Deniss Krestiņins guva 18 punktus, Edgars Jeromanovs 14, Uģis Pinete 13.

Tartu vienībai Risto Valge guva 30 punktus, Tannels Soks 18.

“Parnu Sadam” (12-13) – “AVIS Utilitas Rapla” (12-11) 87:64 (20:4, 43:27, 70:44)

Pērnavas komandas uzvara saasina situāciju cīņā par 5.-8. vietu.

Uzvarētājiem Lauris Blaus guva 21 punktu un 8 atlēkušās bumbas, Linards Jaunzems 20+8.