Basketbola Līga
Izvēlne

Studentu derbijā uzvar valmierieši, “Ogrei” +3 pret “TalTech”

16.02.2020

Svētdien, 16. februārī, studentu komandu duelī “Valmiera Glass” izbraukumā pieveica “Latvijas Universitāti” (82:72). BK “Ogre” izbraukumā Tallinā aizraujošā cīņā pārspēja “TalTech” (83:80).

“Latvijas Universitāte” (6-17) – “Valmiera Glass VIA” (8-15) 72:82 (22:23, 39:39, 60:63)

Valmierieši ar otro uzvaru pēc kārtas nostiprināja pozīcijas Latvijas komandu pirmajā sešniekā, kas piedalīsies valsts čempionāta izslēgšanas turnīrā.

Pirmajā puslaikā biežāk vadībā bija rīdzinieki, pēc lielā pārtraukuma – valmierieši. Uzvarētāji bija pārāki cīņā pie groziem (42-32) un labāk uzbruka no tālienes (11/29 – 6/25).

“Valmiera Glass VIA” komandai Kristaps Pļavnieks guva 18 punktus (3p.4/6), Roberts Krastiņš 16, Edmunds Elksnis 15, Roberts Blumbergs 13+10 atl., Klāvs Dubults 11+13 atl.

“Latvijas Universitātei” Renārs Birkāns guva 18 punktus, Edvards Mežulis 14, Adrians Šnipke 14.

“TalTech” (8-15) – BK “Ogre” (23-1) 80:83 (20:28, 45:44, 68:70)

Astotā uzvara pēc kārtas “Ogrei” nodrošināja vienīgo līderu status pirms valstsvienību spēļu “loga”.

Kaut gan tabulā komandas šķir liela atstarpe, laukumā ritēja līdzvērtīga cīņa. “Ogrei” divas reizes izdevās panākt vērā ņemamu pārsvaru (39:27 – 14. minūtē un 67:53 – 27. minūtē), taču abos gadījumos “TalTech” ar ļoti agresīvu aizsardzību un precīziem tālmetieniem ātri atspēlējās, atgūstot vadību. Nepilnas piecas minūtes pirms beigām “Ogre” bija nokļuvusi zaudētājos (76:77), priekšpēdējā minūtē bija 80:80, tomēr sezonas gaitā iegūtā komandas pārliecība un līderu individuālā meistarība arī šoreiz “Ogrei” palīdzēja izcīnīt laimīgu uzvaru.

“Ogrei” pārsvars cīņā pie groziem (40-34), vairāk punkti no soda laukuma (42-34) un vairāk soda metienu (15/19 – 7/11). Pretiniekiem vairāk precīzu tālmetienu (8/32 – 13/33).

Uzvarētājiem Kristaps Dārgais guva 16 punktus un izcīnīja 10 bumbas, Džeimss Beitmons 16, Jānis Pozņaks 13, Rinalds Sirsniņš 12+10 piespēles.

“TalTech” vienībai Jonaas Jervelainens guva 16 punktus, Olivers Metsalu 14.