Basketbola Līga
Izvēlne

"VEF Rīga" piesakās uz pirmo vietu

08.03.2020

Pafbet Latvijas – Igaunijas līgā svētdien, 8. martā, “Latvijas Universitāte” zaudēja “AVIS Utilitas Rapla” (66:69), bet “VEF Rīga” izbraukumā Tallinā sagrāva “TalTech” (122:91), kļūstot par vienīgajiem līderiem.

“TalTech” (7-17) – “VEF Rīga” (23-2) 91:122 (17:31, 33:63, 65:92)

“VEF Rīga” ar pārliecinošu uzvaru kļuva par vienīgajiem līderiem, kuru pozīcijas vēl var apdraudēt tikai “Kalev/Cramo” (20-3). Abu čempionvienību savstarpējā spēle paredzēta 20. martā Tallinā.

Rīdziniekiem pārsvars visos spēles elementos, tai skaitā izcila trīspunktnieku precizitāte (19/31) un 35 (!) rezultatīvas piespēles.

Uzvarētājiem Artūrs Kurucs guva 22 punktus, Zeks Smits 17 (13 atl.), Ksavjērs Teimzs 17, Jānis Blūms 16, Verners Kohs 16.

Mājiniekiem Olivers Metsalu guva 23 punktus.

“Latvijas Universitāte” (4-19) – “AVIS Utilitas Rapla” (12-12) 66:69 (19:25, 33:40, 50:55)

Rīdzinieki spēli sāka ar 9:0 izrāvienu, pirmās ceturtdaļas vidū atdeva vadību, bet pēdējā ceturtdaļā uz brīdi izrāvās priekšā (64:63, 66:65). Tomēr galotnē pietrūka aukstasinības un veiksmes.

“Latvijas Universitātei” pārsvars trīspunktnieku kvantitātē (10/30 – 6/13) un soda metienos (16/28 – 5/10), toties mazāk atlēkušo bumbu (35-45) un punktu no soda laukuma (14-34).

Mājiniekiem Renārs Birkāns guva 14 punktus, izcīnīja 9 bumbas un izdarīja 4 rezultatīvas piespēles.

Raplas komandai Devonte Viljamss guva 19 punktus, Indreks Kajupanks 14.

“Kalev/TLU” (8-16) – “Rakvere Tarvas” (10-13) 89:76 (18:10, 40:29, 65:48)

Rakveres komandai trešais zaudējums pēc kārtas un vēl nesen drošās pozīcijas astoņniekā tagad sašķobījušās.