Latvijas-Igaunijas
Live
Basketbola Līga
Izvēlne

Pärnu Sadam tüüris veerandfinaalseeria BC Kalev/Cramoga kindlakäeliselt võidusadamasse

02.04.2022

Alterique Gilbert. Foto: Aivar Kütt

Ligi 800 poolehoidja ees pallinud Pärnu Sadam alistas Paf Eesti – Läti korvpalliliiga veerandfinaali teises kohtumises BC Kalev/Cramo 76:57 ning kindlustas võitudega 2:0 pääsu nelja parema meeskonna finaalturniirile.

Pärast kalevlaste tsentri Rauno Nurgeri korvi kaheksandal minutil jäid väljakuperemehed taha 6:15. Pärnu meeskonna peatreener Heiko Rannula võttis arupidamiseks ajaks maha.

Uue hingamise leidnud võõrustajad lõpetasid avaveerandaja 7:0 spurdiga ja peaaegu võrdsustasid seisu, 13:15.

Teisel veerandajal spurtisid külalised seisult 20:20 Kregor Hermeti kaheksa järjestikuse punkti toel 10:0. Pärnu Sadama korvpallurid ei heitunud, vaid vastasid 16:4 spurdiga.

Võõrustajad juhtisid poolajapausile minnes 36:34. Pärnakate kuus viimast punkti kirjutati mängujuht Siim-Markus Posti arvele.

Kolmandat veerandaega alustas pikalt viskekindlust otsinud BC Kalev/Cramo tagamees Donovan Jackson täpse kaugviskega. Ameeriklase õnnestumise korvas 30 sekundit hiljem Pärnu keskmängija Mihkel Kirves, kes samuti perimeetrilt sopsas.

Suvepealinlaste järgmiste rünnakute lõpetamise võttis enda õlule terav tagamees Alterique Gilbert. Ameeriklase kaheksa järjestikust punkti viisid kodumeeskonna juhtima 46:37.

Kolm minutit kuival olnud tallinlased pidid ootama veel sama kaua, kuni Hermet kangutas vabaviskeid tabades korvilt kaane.

Viiele minutile veninud mõõn tabas ka pärnakaid. Punktipõua lõpetas lätlase Andris Mistersi kaugvise, 49:39. Enne otsustavat perioodi suurendasid Rannula hoolealused vahe 14-punktiliseks, 54:40.

Neljanda veerandaja keskpaigaks kasvas edu juba 20-punktiliseks, 67:47. Kerget elavnemist võis kalevlaste ridades täheldada pärast Kristjan Kitsingu seitset järjestikust punkti, mis kahandasid vahe 13-punktiliseks. Enamaks valitsevad meistrid suutelised polnud.

Publiku kirgliku kaasaelamise toel tüürisid Pärnu pallurid kohtumise kindlakäeliselt võidusadamasse.

PÄRNU SADAM – BC KALEV/CRAMO

76:57

SEISU ARENG

1. veerand 13:15, 2. veerand 36:34, 3. veerand 54:40, 4. veerand 76:57.

PUNKTID

Gilbert 18 (2 p 4/12, 3 p 3/6, vv 1/2), Robert Valge 13 (2 p 2/5, 3 p 2/3, vv 3/3), Troy Barnies 12 (2 p 2/3, 3 p 1/4, vv 5/6) – Hermet 13 (3 p 3/9, vv 4/4), Kitsing 12 (2 p 1/1, 3 p 3/6, vv 1/1).

LAUAPALLID

40 – 32. Kirves 12, Artūras Valeika 7, Barnies 5 – Nurger 7, Kamari Murphy 5, Martin Dorbek 4.

SÖÖDUD

16 – 14. Gilbert 6, Kirves 4 – Dorbek 7, Ojārs Siliņš 2.

MUUD ARVUD

Pärnu Sadam tabas kaugviskeid 11/25 (44%).

Kodumeeskond napsas vastastelt palli 13 korda, vormides nendest 18 punkti. BC Kalev/Cramo vastavad numbrid olid 4 vaheltlõiget ja 4 punkti.