Basketbola Līga
Izvēlne

Latvijas pusfinālā pārliecinoši uzvar “VEF Rīga”

09.04.2022

Sestdien, 9. aprīlī, Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas pusfināla spēlē “VEF Rīga” sagrāva BK “Ogre” (116:55) un trešo reizi spēlēs finālā. Igaunijas komandu duelī “KK Viimsi/Sportland” – “Parnu Sadam” 83:81.  Svētdien, 10. aprīlī, plkst.14 bronzas spēle BK "Ogre" - "Parnu Sadam", plkst.17 lielais fināls "VEF Rīga" - "KK Viimsi/Sportland". Ar vienu biļeti varēs redzēt abas spēles, biļetes var iegādāties basket.lv.  Visas spēles translē LTV7.

“VEF Rīga” – BK “Ogre” 116:55 (26:9, 57:28, 88:32)

Pēc abpusēji palēnā sākuma (6. minūtē tikai 9:5) “VEF Rīga” atrada ceļus uz pretinieku grozu gan tuvienes, gan tālienes. Savukārt savējo sargāja ļoti aktīvi, paralizējot pretinieku uzbrukumu. 16. minūtē rezultāta starpība sasniedza +30 (46:16). Nelielu rezervi intrigai radīja tikai vefiešu sodu bagāža (Railijam, Miškam un Hemondam pa 3, bet spēlei bija pieteikti tikai 9 spēlētāji). Puslaikā trīspunktnieku statistika 10/19 – 2/13, 2p. 9/13 – 7/17.

Pēc lielā pārtraukuma spēles gaita nemainījās – “VEF Rīga” izdevās gandrīz viss, “Ogrei” – pilnīgi nekas.

Visā spēlē daiļrunīga tālmetienu statistika: 20/37 – 5/31, kļūdas 11-20.

“VEF Rīga” komandai Džeilans Railijs guva 23 punktus, Rons Karijs 20, Aleksandrs Madsens 18, Kristers Zoriks 14, Artis Ate 14.

“Ogrei” rezultatīvākais bija Jānis Antrops – 9 punkti.

“KK Viimsi/Sportland” – “Parnu Sadam” 83:81 (17:18, 41:42, 54:58)

Igaunijas komandu pusfināla sižets bija Final 4 turnīra cienīgs, kompensējot pirmajā mačā nepiedzīvotās emocijas. Pirmās 35 minūtes lielākā rezultāta starpība bija 4 punkti. Ceturtās ceturtdaļas vidū Pērnavas komandai izdevās mazliet palielināt pārsvaru (70:63), ko “Viimsi” likvidēja viena uzbrukuma laikā (trīspunktnieks vienlaikus ar nesportisko piezīmi soda laukumā, kam sekoja četri precīzi soda metieni).

Kad “Viimsi” jau tuvojās uzvarai (80:75 – pusminūti pirms beigām), uz spēles galvenā variņa godu pieteicās Andris Misters, ar diviem tālmetieniem panākot 81:81. Tomēr pēdējo vārdu ar pustālo pēdējā sekundē teica “Viimisi” saspēles vadītājs Devins Lī Heriss – 83:81.

Uzvarētājiem pārsvars uzbrukumos no soda laukuma (punkti 44-32, 2p. 25/39 – 18/47), kur Ronalds Zaķis un Tailers Robersons ir vērā ņemams spēks.

“KK Viimsi” Tailers Robersons guva 19 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Ronalds Zaķis 18+8, Devins Lī Heriss 14.

Pērnavas komandai Trojs Bārnīss guva 19 punktus un izcīnīja 8 bumbas, Andris Misters 17, Alteriks Gilberts 11.

**

Noslēgusies pirmā Pafbet Latvijas – Igaunijas basketbola līgas Fantasy spēle un noskaidrots uzvarētājs. Galvenā balva – sadarbībā ar SIA “Tet” sarūpētais iPhone 13 – tiks pasniegta finālspēles laikā.