lv
et en
Latvijas-Igaunijas
Live
Basketbola Līga
Izvēlne

Viimsi ja Pärnu korraldasid Riias tõelise trilleri, kust viimase sekundi viskega pääses finaali liiga debütant

09.04.2022

-Devin Harris | Foto: Basket.ee

Paf Eesti-Läti korvpalliliiga final four'il peeti täna poolfinaalid ja päeva teises mängus olid vastamisi KK Viimsi/Sportland ja Pärnu Sadam. Eesti-Läti liigas oma debüüthooaega tegev Viimsi võitis lõpusekundi viskest 83:81 (17:18, 24:24, 13:16, 29:23).

Mängu alguses oli Viimsi pidevalt mõne punktiga ees, kuid Andris Mistersi vabavise viis Pärnu Sadama kolm sekundit enne avaveerandi lõppu esimest korda juhtima. Poolajapausile mindi samuti pärnakate minimaalses eduseisus, 42:41. Avapoolajal ei kasvanud kummagi meeskonna eduseis kordagi suuremaks kui neli punkti. Kohtumine jätkus tasavägiselt ka pärast vaheaega. Viimsi haaras kolmanda veerandi keskel initsiatiivi, ent Ivo Van Tamme korv tõi neljandiku lõpuks tabloole Pärnu edunumbrid 58:54.

 

Neli minutit enne mängu lõppu oli Pärnul kohtumise suurim eduseis 70:63, ent Viimsi tuli kiirelt järgi ja Rait-Riivo Laane vabavisked tõid tabloole viigi 70:70. Tema jaoks olid need selle kohtumise ainsad punktid. Seejärel viis Tyler Robersoni korv Viimsi ka juhtima. Mängu lõpp kujunes tõeliseks põnevusetenduseks. Mistersi kaugvise 23 sekundit enne lõppu tõi Pärnu kahe punkti kaugusele 80:78, kuid seejärel tegi lätlane vea Devin Harrisele, kes tabas kahest vabaviskest ühe. Kaheksa sekundit enne lõppu tabas Misters veel ühe kolmese ja seis oli viigis 81:81. Viimsi sangariks kerkis Harris, kes viskas lõpusekundil oma meeskonna võidukorvi.

 

Võitjate resultatiivseim oli 19 punkti visanud Tyler Roberson, kes võttis ka 8 lauapalli. Ronalds Zakis lisas 18 silma ja 8 lauapalli ning võidukorvi visanud Devin Harris kogus 16 punkti. Karl Johan Lips ja Rain Veideman said mõlemad kirja 10 punkti, neist esimene haaras ka 13 lauapalli. Pärnu meeskonna parim oli 19 punkti ja 8 lauapalliga Troy Barnies, Andris Misters lisas 17 ja Alterique Gilbert 11 silma.

 

Viimsi visketabavus väljakult oli 48%, Pärnul 36%. Lauavõitluses jäi Pärnu napilt peale 46:45. Pallikaotusi tegi Viimsi 12 ja Pärnu kuus.

 

Viimsi läheb pühapäeval kell 17.00 algavas finaalmängus vastamisi Riia VEF-iga, kes teises poolfinaalis alistas Ogre koguni 116:55. Pärnu Sadam ja Ogre kohtuvad pronksimängus kell 14.00.

 

Valdo Lips: see teebki korvpallist korvpalli

 

"Sellises mängus peab õnne ka olema, eks teised võimaldasid seda õnne meile seekord. Ma olen loomulikult väga uhke meeskonna üle. Super! Kõik need kolm play-off'i mängu on ju olnud ülirasked ja pingelised, aga me oleme vastu pidanud. On tore, et ühel päeval teeb üks mees lõpu ära ja teisel päeval teine," kommenteeris pärast kohtumist Viimsi peatreener Valdo Lips Inspirale antud intervjuus.

 

"(Rain) Veidemaniga arutasime enne timeout'i, kui ma polnud veel joonistama hakanud. Veideman pakkus, et las Harris teeb. Me joonistasime nii, et Harris tuleb ja võtab Veidemani käest palli," rääkis Lips lahti otsustava rünnaku sünniloo.

 

Lõpuks kiitis Lips ka vastaseid: "Kahjuks üks meeskond peab alati kaotama. Igal juhul tänan Pärnut super mängu eest. See ongi see, mis teeb korvpallist korvpalli nii fännidele kui ka mängijatele."

 

"Lõpp oli loterii," sõnas Rain Veideman. "Kõigepealt pani Misters Pärnu poolt kaks hullu sisse ja siis meil Harris vastas samasuguse hulluga. See oli ikka väga üles-alla mäng, aga õnneks mingit suurt vahet sisse ei tulnud. Nagu täna näha, siis see kuus-seitse punkti ei ole tegelikult mitte mingi vahe."

 

"Ma arvan, et me kaotasime lauavõitluse kohutavalt. Lõpus hakkasime tegema seda, mida me oleksime pidanud kohe mängu algusest tegema ja see hakkas ka töötama meil. Saime oma meeskonnamängu käima ja kõik said punkte visata," rääkis Veideman.

 

"Me lähme absoluutselt (võidu peale) mängima sinna (finaali - toim.). Vaadates seda, kuidas nad (Riia VEF - toim.) täna Ogret nüpeldasid, siis ma loodan, et nad meid homme samamoodi ei nüpelda," vaatas Veideman Delfile antud intervjuus pühapäevasele mängule ette.

 

"Kui sa vaatad meie rosterit, siis meil on ju korralikud mängumehed. See Ventspilsi seeria ka, ma ei ütle ta p**k oli. Mine ja proovi ise mängida, kui sulle sellist kaitset pannakse! Meilt kiputakse käest ära võtma, selle asemel et öelda ühe korra, et Viimsi, kurat, oli ikka tubli. Aga siin me oleme ja me naudime seda," viskas Veideman väikese kivi ka n-ö arvajate kapsaaeda.

Paldies

Sponsori
   
Sulge

Laadimine, palun oota ...